2017-10-18

Nauja butų mieste tendencija: su terasa ir nuosavu kiemu

Vakarinis aplinkkelis išjudino statybas vaizdingose Vilniaus apylinkėse. Tarp Pilaitės ir Justiniškių, šalia Sudervėlės tvenkinių, atsiras naujas gyvenamasis kvartalas, ypatingas ir vieta, ir išplanavimu. Butai nedideliuose mažaaukštės statybos namuose turės nuosavam namui būdingus privalumus - nuosavus kiemelius, terasas, atskirus įėjimus ir parką prie vandens. Jie kainuos panašiai kaip ir butas daugiaaukštyje.

„Vilniaus ir apskritai Lietuvos gyvenamųjų namų rinkoje tokia butų koncepcija yra nauja. Naujos statybos butą įsivaizduojame dideliame daugiaaukštyje, dažniausiai pasiekiamą liftu, kur daug kaimynų, šurmulio, gatvės triukšmo. Butai „Town House“ yra visiška priešingybė – visi yra žemės lygyje, tad gyventojai turės privačią erdvę ne tik namuose, bet ir lauke, jie gyvens kaip name ir turės gamtos teikiamą ramybę. Kainų prasme jie neišsiskirs iš kitų. Tai labai svarbus privalumas jaunoms, nedidelėms šeimoms“, – sakė projekto pardavimų vadovė Vaida Remeikienė.

Suprojektuotas būstas nedidelei šeimai

Trylikoje nedidelių dviaukščių A energinės klasės namų statomi 72 butai per du aukštus, po 4-7 butus viename name. Kiekvienas butas turės atskirą įėjimą, terasą, nuosavą žalią kiemelį ir vieną nemokamą parkavimo vietą šalia įėjimo. Visų butų plotai ir išplanavimas vienodi – 56,16 kv.m.
Pasak V.Remeikienės, tokia projekto koncepcija pasirinkta atsižvelgus į naujausią būsto mieste tendenciją – turėti kad ir nedidelę, bet privačią erdvę lauke. „Paprastai daugiabučių kvartaluose labiausiai geidžiami butai yra su kiemeliais pirmuosiuose aukštuose ir su terasomis ant stogo viršutiniuose aukštuose. „Town House“ kvartale radome sprendimą, kaip suformuoti daugmaž lygiaverčius nekilnojamojo turto objektus, skiriasi tik buto vieta ir jam priklausančio sklypo dydis“, – pastebėjo V.Remeikienė.

Tendencija, atėjusi iš modernios Europos

Beveik pro visų butų langus, lyg ant delno matomas žemyn besileidžiantis parkas, kuriame atsiras vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai, vieta bendruomenės pasibuvimams prie grilio, suoliukai ir kitos mažosios architektūros detalės. „Paprastai architektūra užduoda toną gyvenimo būdui. Šiame projekte, numatydami viešas erdves, mes kuriame sąlygas formuotis optimalaus dydžio kvartalo bendruomenei. Parkas priklausys tik šių namų gyventojams ir taps juos vienijančia grandimi. Iš tiesų labai smagu tokius gyvenamuosius kvartalus projektuoti mieste, turint galvoje, kad panašios sąlygos pasitaiko retai“, – dalinosi architektas.
Parkas užtikrins, kad dabartinio vaizdo į tvenkinius pro namų langus niekada neužstos kiti namai. Šioje vietoje statybų daugiau negali būti.

Numatytas geras susisiekimas

Projekto statytojai įrengs ne tik kietąsias kiemo dangas, automobilių aikštelę, bet ir nuties apšviestą šalia einančios gatvės atkarpą su dviračių taku. Savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ jau turi parengtą naujo kelio, sujungsiančio gretimą Helsinkio gatvę su vakariniu aplinkkeliu projektą. „Pažiūrėjus žemėlapyje, vakarinis aplinkkelis yra visai šalia, tačiau triukšmo nuo jo kvartale negirdėti. Už tai irgi turime dėkoti natūraliam reljefui“, – sakė T.Gaižauskas.
Pirmuosius namus kvartale planuojama pradėti statyti 2017 m. IV ketvirtį ir užbaigti 2019 m. I ketvirtį.

TURITE KLAUSIMŲ?

Susitikime puodeliui kavos!

Paulius Čereška
Pardavimų vadovas
+370 625 69530
townhouse@rewo.lt
Ačiū, Jūsų žinutė išsiųsta.
SIŲSTI UŽKLAUSĄ
Šioje svetainėje naudojame slapukus, kurie pagerina ir Jums pritaiko svetainės funkcijas, padeda rinkti lankytojų statistiką ir pritaikyti Jums internete rodomą reklamą. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti, o slapukus ištrinti. Skaityti daugiau
Sutinku